27 octombrie 2013

Etapa 7. Yeovil Town - Grigo 2-1 (0-0)

Din pacate, seria infrangerilor a continuat si sambata, 26 octombrie, ora 17:00 cand am intalinit pe Yeovil Town in cadrul etapei cu numarul 7. Prima repriza a fost una echilibrata, noi dominand jocul si punand presiune pe adversar. Cei de la Yeovil Town au preferat sa se apere, fara sa puna probleme portii noastre. Prima repriza s-a terminat 0-0, dupa un joc dominat de noi aproape in totalitate. Dupa cinci minute de la reluarea jocului, am reusit sa inscriem dupa o faza frumoasa de contraatac. Cei de la Yeovil Town, au reusit sa egaleze dintr-un penalty corect acordat, dupa un hent in careu. In ultimele zece minute ale jocului, am preferat sa aruncam mingi in fata, decat sa pasam si sa facem posesie, lucru ce ne-a taxat, deoarece adversarii au reusit sa dea lovitura de gratie exact la ultima faza a meciului, cand au inscris cu un sut tare, la vinclu din careu. Desi nu au fost multe faulturi, meciul a fost presarat cu patru cartonase galbene; trei de partea noastra, si unul pentru Yeovil. Infrangerea nu a fost deloc meritata, ei punand probleme doar in ultimele zece minute ale jocului, cand au reusit sa intoarca scorul.