30 ianuarie 2013

Grigo - BK Union 3-4 (2-1)

Astazi am intalnit echipa BK Union, o echipa foarte buna din campionat. Meciul a fost unul foarte echilibrat, disputat pe un teren inghetat, pe care jucatorii au alunecat frecvent. Am deschis scorul la jumatatea primei reprize dupa un contraatac, dar adversarii ne-au egalat repede. Pe finalul primei reprize am marcat din nou dintr-o lovitura libera executata din marginea careului. In a doua repriza, jocul a fost din nou foarte echilibrat, dar cu mai multe ocazii de ambele parti, in care s-au remarcat portarii ambelor echipe. BK Union ne-a egalat in debutul reprizei si in scurt timp am marcat din nou pe contraatac ducand scorul la 3-2. Scorul a ramas neschimbat pana in ultimul minut, cand cei de la BK Union au inscris de 2 ori, in urma a 2 atacuri supranumerice. S-a terminat 4-3 pentru BK Union, intr-un meci echilibrat si pe un teren greu, dar care probabil a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri ale noastre din acest campionat. Felicitam adversarii pentru jocul prestat si le dorim succes in continuare.