12 martie 2013

Grigo - Pumele 4-2 (2-1)

Luni 11.03.2013, ora 18, am jucat returul contra echipei Pumele, pe care in tur i-am batut cu 5-3. Acestia nu prea stiu ce inseamna fair-play si comportamentul unora dintre ei lasa de dorit. Meciul a debutat cu cateva ocazii la ambele porti, dar fie portarii, fie imprecizia au pastrat scorul 0-0. Am deschis scorul dupa jumatatea primei reprize, dupa ce un jucator de-al nostru a scapat pe partea stanga si a pasat excelent in fata portii unde alt jucator de-al nostru a inscris cu poarta goala. Apoi a venit repede si golul 2 dupa ce un jucator din echipa noastra l-a executat cu sange rece pe portarul advers. In finalul reprizei, Pumele au redus din diferenta printr-un sut de la distanta deviat usor, care a mers langa bara, asadar scorul pauzei arata 2-1 pe tabela pentru Grigo. A doua repriza a inceput la fel ca si prima cu ocazii de ambele parti, dar Grigo a reusit sa marcheze dupa un corner excelent batut in fata portii, de unde jucatorul aflat la capatul centrarii a marcat fara probleme. Apoi au aparut nervi in echipa adversa, acestia incepand sa loveasca si sa cerseasca lovituri de la 11 metri. Pana la urma au primit si o lovitura de pedeapsa, dupa ce arbitrul a vazut ca mingea l-a lovit pe un jucator de-al nostru in mana, desi nu a fost asa. Penalty-ul a fost aparat de portar, iar scorul era tot 3-1 pentru Grigo. In ultimul minut de joc, oaspetii au redus din diferenta dupa o faza frumoasa, iar noi am inchis tabela la ultima faza de joc printr-un sut bine plasat. In acest meci ar fi de remarcat portarul nostru care a aparat foarte bine si apararea care a functionat excelent.